Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Lavabo Tıkanıklığı Açma, Tıkanıklık Açma, Gider Tıkanıklığı Açma, Pimaş Tıkanıklığı Açma, Vakit Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma,  onarımı, ev sahiplerinin sık sık yaşanan gider tıkanıklığı ile mücadele etmeleri, hem de tuvalet onarımlarının oldukça zor olması ve aynı zamanda acil olmaları nedeniyle zahmetli iştir.

Bir tesisatçıyı tuvalet tamirine çağırmak çözüm arayışına sizleri itebilir. Tuvaletin tıkanma sebebi nedir neden oluşur yazımızda mümkün olduğunca anlatmaya ve nasıl acil müdahale etmemiz gerekir makalemizde konuyu ele alalım.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı açma tipik olarak, boşaltma borularının içinde derin olmadığı sürece bir boşaltıcı veya tuvalet burgu ile temizlenir bir tahliye temizleme profesyonel müdahale  gerektirebilecek bir sorun. İki farklı tuvalet tıkanması vardır. En yaygın olanı, pimaş içindeki balçık oluşması ve boru çapında daralmaya sebep olan tıkanıklıktır.

İkincisi ve daha fazla üzücü olan şey, tuvalet atığı sifona basıldığında eğer gider hatı aynı zamanda bir banyo süzgecine bağlıysa ve banyoda taşmaya sebebiyet verir ve gider hattına bağlı olan lavabo gider tıkanıklığı‘na yer süzgeci pimaş tıkanıklığı‘na yol açar.

Bir ev sahibi olarak, evinize bakacak çok şey var. İç ve dış görünüşün iyi görünmesini sağlamanın yanı sıra, yüzeyin altında kalanlara da dikkat etmek önemlidir. 

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet tıkanıklığı, evinizde ciddi sorunlara neden olabilir. Bir tuvalet tıkanması meydana geldiğinde, boru tıkanır ve gidecek yeri olmayan suyu ve atıkları bırakır. Su ve atıklar kanalizasyona düzgün bir şekilde inemediğinden, tıkanma, evinize geri dönmesine neden olarak uğraşmak istemediğiniz bir karışıklığa neden olabilir. Evinizde bir kanalizasyon drenaj tıkanması varsa, ev tipi tesisat kullanımı onarımlar tamamlanıncaya kadar duraklatılmalıdır. En iyi senaryoda, çok daha büyük bir problem haline gelmeden önce bir tuvalet tıkanıklığı açma firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Evinizin drenaj hatlarını kameralı tıkanıklık açma cihaz yardımıyla kontrol ettirmelisiniz.

Tuvaletlerin yıkanması: Kanalizasyon boşaltma tıkanıklığı olup olmadığını görmenin kolay bir yolu tuvaleti yıkamaktır. Tıkalı gider varsa, temizlenen suyun kanalizasyon drenajından aşağı inmesi engellenir ve boruları yukarı doğru akar ve çoğu zaman atık su yüzeyde düşük noktada dışarı çıkar. Diğer gider hatlarından daha düşük bir seviyede olması nedeniyle, küvet ve duş tıkanmış bir drenaj belirtileri olup olmadığını kontrol etmek için harika yerlerdir.

Banyo lavabosu : Banyodaki lavabosu veya tuvalete en yakın lavaboyu açarsanız ve tuvalet kabarmaya başlarsa veya su seviyesi yükselirse, kanalizasyon hattında tıkanıklık olabilir. Bu, sıhhi tesisat sisteminde hapsolmuş havanın bulunduğunun bir göstergesidir, bu da bir kanalizasyon gider temizlemesine ihtiyacınız olacak anlamına gelir.

Çamaşır makinesi : Tıkalı gider drenajı, bir çamaşır makinesi kullanılırken diğer tesisat hatlarında alışılmadık bir reaksiyona neden olabilir. Evdeki taşma veya sudaki tuvaletler, çamaşır makinesinde boşaltılan suyun sonucu olarak duşata veya yer süzgecinde taşma yaparsa, gider tıkanıklığı’nın açık bir işareti olabilir. Bu işaretleri evinizde fark ederseniz, bunun çamaşır makinesinin durmasından ziyade lağım suyu olarak durduğunu doğrulamanın iyi bir yolu, tuvaletleri yıkamaktır. Tuvaletler yıkanmazsa, kanalizasyon şebekesiyle ilgili bir sorun olması ihtimali yüksektir.

Bir profesyonel çağırın?

Kanalizasyon drenaj tıkanıklığı belirtileri fark ederseniz, sıhhi tesisat armatürlerinin kullanımını durdurmak ve bir drenaj temizliği yapmak için derhal profesyonel bir tesisatçıyı aramak önemlidir. Vakit Tesisat tıkanmış bir gider hattınız varsa, tuvalet tıkanıklığı açma ekibinin sorununuzu halledeceğinden emin olabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak, servis talebinde bulunmak veya derhal su tesisatı servisi talebinde bulunmak için, bugün Vakit Su Tesisatı ve tıkanıklık açma ile iletişime geçin!

Güvenilir ve tavsiye edilen yerel tesisatçılarınız olarak, yalnızca ihtiyacınız olan yardımı değil, hak ettiğiniz yüksek kaliteli hizmeti sunmak da hedefimizdir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Video Galeri Su Kaçağı Tespiti | Vakit TesisatGaleri Su Kaçağı Tespiti | Vakit Tesisat