Maslak Petek Temizliği, Maslak Petek Temizleme, Maslak Petek Yıkama, Maslak Petek Temizliği Yetkili Servisi, Maslak Uzman Petek Temizliği

Kombi Petek Temizliği

Petek Temizliği Hizmeti

Petek temizliği hizmeti profesyonel bir temizleyici, radyatörünüzü temizlemenin gerçekten bir anlamı olup olmadığını veya en iyi seçeneğin onu boyamak veya belki de tamamen yeni bir tane satın almak olup olmadığını tespit edebilecektir .

Gerçekten kirli ısıtıcılar sağlığınız için bir risk oluşturabilir ve yalnızca düşük ısıtma kapasitesi sunar, bu nedenle işi kendiniz yapamayacağınızı düşünüyorsanız, yılda bir kez bir uzmanı sizin için getirin.

Bu şekilde, ‘uygun’ bir işden emin olabilirsiniz; petek temizliği alerjenlerden arındıracak ve kısa sürede temiz ve yeni görünmesini sağlayacak olanı sağlar ve faturalara olumlu olarak yansıyacaktır.

Kirli olanlardan daha iyi görünmenin yanı sıra, radyatörünüzü temiz ve tozdan arındırmak, ısıtma maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olabilir.

Petek Yıkama Hizmeti

Konvektör radyatörün kanatçıkları arasındaki toz ısının kaçmasını engelleyebilir, bu da radyatörlerinizin odanızı ısıtmak için daha fazla çalışması gerektiği anlamına gelir.

O zaman doğru önlemleri almak ve radyatörlerinizi yılda en az bir kez iyice temizlemek ve oluşan tozların üzerine tutmak önemlidir. Günlük veya haftalık temizlik rutininizin bir parçası haline getirmek kesinlikle iyi bir fikirdir.

Petek Temizleme

Bir gecede milyoner olamayabilirsiniz, ancak birkaç dakika burada ve hepsi orada toplanır ve sisteminizin ömrü boyunca ısıtma evinizin maliyetinde büyük bir tasarruf sağlayabilir.

Her zaman havada toz var. Şimdi bile bunu okuduğunuz gibi. Her yerde ve muhtemelen tüm tozları da yok – evcil hayvan kılı (evcil hayvanınız varsa), nikotin kalıntısı (sigara içiyorsanız) ve karışık diğer şeyler olacak – karıştırılmaya çalışsanız en iyisi bunu düşün.

Bir araya gelip radyatörünüzün içinde ve çevresinde sıkışıp kalmasının nedeni, odanızın etrafında sıcaklığı dolaştırmaya yardımcı olan hava akımıdır.

Sıcak hava artar ve soğuk hava düşer. Böylece havanın batması, onunla toz alması ve radyatörün içine çekilmesiyle, radyatörünüzün kanatçıklarının arkasında ve arkasında toz birikmeye başlar.

Robotla Petek Temizliği Hizmeti

Daha önce farketmemişsindir. Diyelim ki, yüzleşelim, dışarıdakiler radyatörlerinin derinliklerine düzenli olarak bakacaklar mı? Kesinlikle!

Ve eğer radyatörünüzün arkasındaki yüzgeçler arasına bakmayan insanlardan biriyseniz, ihtimaliniz oldukça yüksek miktarda toza rastlarsınız.

Marigoldlarınızı çekmeden ve radyatörünüzü temizlemeye başlamadan önce, bunlardan her birinin elinizde olduğundan emin olun.

 • Elektrikli süpürge
 • Silgi
 • Sabunlu su kovası
 • Süngerler ve Bezler
 • Havlu ya da toz kağıdı
 • Uzun bir çubuk (bir kıstas gibi)
 • Seloteyp

Petek Temizleme

Radyatörlerinizin tekrar temiz ve parlak görünmesini sağlamak ve olabildiğince iyi çalıştıklarından emin olmak için aşağıdaki basit adımları izleyin; para tasarrufu ve sıcak tutmak.

Radyatörünüzü temizlemeye başlamadan önce, ısıtmanızın kapalı olduğundan emin olmanız önemlidir.

Bu sadece sıcak bir radyatörü temizlemeye çalışmaktan daha güvenli bir seçenek olmakla kalmaz, aynı zamanda radyatör soğuk olduğunda temizlemeye başlamak daha mantıklıdır, çünkü konveksiyon akımını temizlerken radyatörün arkasında toz birikmesini önler.

aşlamak için, radyatörünüzün içinden, çevresinden ve altından olabildiğince fazla toz almayı denemelisiniz.

Petek Yıkama

Elektrikli süpürgenizde doğru ataşmanlara sahipseniz, yüzgeçlerin içine ve dışına bile inebilirsiniz. Ama endişelenme, yapmazsan, bu sorunun etrafında birkaç yol var.

Elbette, uzman radyatör temizleme fırçaları satın alabilirsiniz , ancak bunun neresinde eğlenceli?

Vakit Tesisat is veren herkes, kendinize yaptığınız araçlarla bir işi bitirmekte daha fazla memnuniyet olduğunu size söyleyecektir – ve eğer dürüst olursam, bu oldukça basit.

Sadece uzun bir tahta parçası alın – kıstas veya metre cetveli gibi bir şey – ucunun etrafına bir bez sarın ve bir miktar seltape ile yerine sabitleyin; çok fazla kumaşı bantla örtmemeye dikkat edin.

Radyatörün altına bir havlu yerleştirin (toz tutabilmek için) ve çubuğu radyatörünüzün arkasından aşağıya doğru bastırarak temizleyin.

Bunu, radyatörünüzün her bir kısmında, tozun çoğunu (hepsi değilse) temizleyene kadar tekrarlayın.

İster inanın ister inanmayın, ancak radyatörünüzün arkasından içeri ve aşağıya toz atmanın basit bir yolu saç kurutma makinesi kullanmaktır.

Sadece saç kurutma makinenizin ağzını radyatörünüzün üstündeki oluklara doğrultun ve en yüksek ayara getirin.

Bu, radyatörünüzün içine ve arkasından aşağıya ve dışarıya bir çok artık toz almanıza yardımcı olacaktır – Başlamadan önce yere uygun bir çarşaf veya havlu yerleştirin.

 • Radyatörlerinizi düzenli olarak temizlediğinizden emin olun. Bu sadece sizi alerjilere karşı korumanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ısıtmanızın her zaman optimum seviyede çalışmasını sağlamak için kesinlikle yardımcı olacaktır.
 • Radyatörlerinizde değişiklik yaparken olduğu gibi – yenilerini kurmak gibi – yaz ayları,onlara tam bir temizlik sağlamak için yılın en iyi zamanıdır
 • Radyatörünüzün panelleri bir bezi veya silgiyi itmek için fazla sıkıysa, her zaman basınçlı hava kullanabilirsiniz.
 • Radyatörünüze tamamen temizlenmiş ve makyaj yapmak istiyorsanız , duvardantamamen çıkarabilirveya farklı bir renk bile boyayabilirsiniz !

 

BİR RADYATÖR TEMİZLENİRKEN HATIRLANMASI GEREKENLER

Radyatörlerinizin temizlenmesi, bir kez asıldıktan sonra kolayca yapılabilir. Ancak işi yaparken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Radyatörünüzü temiz tutmak için kullandığınız malzemelere dikkat etmek önemlidir. Brillo pedleri gibi aşındırıcı malzemeler kullanmaktan kaçının; örneğin bunlar yüzeyi çizebilir ve zarar verebilir.

Radyatörlerinizde inatçı lekeler varsa, bir sprey solüsyonunu normalden birkaç dakika daha uzun süre bırakın ve bir bez veya süngerle kuvvetlice silin.

Isıtma mekanizmasına zarar verebileceğinizden, temizlik amacıyla asla bir elektrikli radyatördeki panelleri çıkarmaya çalışmayın. Bunun yerine, hem kendinizi hem de radyatörün bütünlüğünü korumak için panellerin çevresini temizleyin.

Nikotin, nesneleri suyla kolayca çok kolay bir şekilde birleştirerek, malzemeyi yavaşça sarıya ve kaba görünümlü hale getirebilir. Radyatörlerinizdeki durum buysa, bu tür lekeleri çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir temizleyici kullanmanız gerekebilir.

Bazı durumlarda derin ve tam bir temizliğin sağlandığından emin olmak için radyatörü tamamen çıkarmak zorunda kalabilirsiniz .

Elbette, en iyi seçeneğin profesyonel bir temizleyici ile iletişime geçmenizin zamanı geleceği zamanlar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir