Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti, Vakit Tesisat Çözümleri su kaçağı tespiti su kaçağı tamiri işinde  10 yıllık deneyime sahibiz.

Profesyonel olarak daire konut iş yeri fabrika, her türlü tesisat  hattına cihazla su kaçağı bulma imkanı sunan su tesisatçısı Kanalizasyon boruları, tahliye, sıhhi tesisat veya ısıtma ve bunların hepsini toprakta veya duvarda bir açılma veya su sızıntısı oluşması büyümeden uzaman personeli ile müdahale ediyoruz.

Bu yöntemler, müdahale alanını tam olarak hedefleyerek onarım maliyetini sınırlandırmayı mümkün olan ekonomik fiyatlara kırmadan sizleri maliyetli tadilat harcamalarından bütçenizi zorlamayacak nedenlere izin vermiyoruz. Su kaçağı bulma süreci dairede başladığından  ekibimiz  noktasal su kaçağı tespiti yaparak en uygun bütçeyle tesisat kaçağı tamiri uygulamalı olarak yapılacaktır. (Önemli) çalışma bağlamında, yapılacak işler hakkında önceden bir tahmin yapabilir ve sigorta acentesi firmanıza müdahale etmek için gönderilecek fatura oluşturabiliriz.

Su kaçağının belirtileri nelerdir?

su sızıntısı , örneğin, nemin varlığı nedeniyle su duvarlarında sızıntı veya toprağa, sürekli anormal su tüketimine neden olur su sayacı devamlı dönüyorsa, çeşitli şekillerde hasar göze çarpar alt kata su kaçağı sorunu önemli olabilir ve daha fazla onarım veya yenileme çalışması gerektirir.

Neden hızlı bir şekilde kaçak tespit yapmalı?

Suyun süzülmesi, kaçağın hızlı bir şekilde yayılması durumunda hemen su tesisat hattına hasar tespit işlemi yaptırın genellikle önemli! Erken müdahale sizleri büyük zararlardan kurtarabilir ve su tesisat hattını yenileme çalışması gerekmeden az bir hasarla dairenizi tadilat gerektirmeden önlem almalısınız.

Su kaçağının kökeni nedir?

Su kaçağı tespiti olması için, yalnızca bir mola veya küçük bir çatlak, sızdırmaz hale gelen veya hermetik olmayan bir conta kullanılır. Çıplak gözle tespit edilemez. Sızıntının tespiti yeterli ve profesyonel ekipman gerektirir. Bu amaçla, bireylerle olduğu kadar şirketlerle de çalışıyoruz.

Su kaçağı nasıl tespit edilir?

Termal kameraları, termal, kızılötesi, cihaz veya boya testleri gibi çeşitli özel makinelerimiz sayesinde, sızıntının kaynağını tam olarak tespit edebiliyoruz.

İstanbul Su Kaçağı Bulma firması servisi  konut  artık bir su kaçağı için evinizi kırmadan dökmeden  komple su tesisat yenilemek zorunda olmayacaksınız. Su kaçağı belirtisi veya şikayetleri genelde alt komşunun şikayeti ile sızdırma kabarma tavanda terleme veya damlama olarak görünmektedir. Vakit tesisat firması artık bu gibi sorunları dert etmemenizi sağlıyor son teknoloji su kaçak tespit cihazlarıyla su tesisat kaçağı’nı noktasal olarak buluyoruz.

Geçmiş yıllarda su sızdırma sorunu cihaz olmadan banyonuzda yada mutfak kısmında komple yenileme çalışmasına neden olurdu ancak teknolojinin hızla büyümesi tesisat alanında su kaçağı bulma cihazlarını ve kameralı görüntüleme sistemlerini sektöre sundu 2006 yılından beri son teknoloji su kaçak tespit cihazları ve ek ekipmanlarını firmamız bünyesinde barındırıyoruz.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Dairede su tüketiminden sakının batarya ve muslukları daha sonra eğer varsa gömme rezervuar yada klozet dolum vanalarını kapatın . Su sayacını kontrol edin bir süre sayaç önünde bekleyin bekledikten sonra tekrar su sayacınızı kontrol edin eğer sayaç, üzerindeki rakamda bir değişiklik varsa dairede su tesisatı su kaçağı söz konusu olabilir.

Dairede veya iş yerinizde  aralıklı su sızıntılar varlık gösteriyor  ise bu atık su kaçaklarına işarettir. Böyle bir su kaçağı söz konusu ise hemen  üst komşunuzla yada alt komşunuzla irtibata geçebilir ve aralıklı kullanım gerektiren örneğin bulaşık makinası gideri yada mutfak atık su giderini bir süre kullanılmaması yönünde fikir alış verişinde bulunabilir ve atık su tesisat kaçağını’da kendiniz de tespit  edebilir ve su kaçak tespit firmasıyla iletişim kurabilirsiniz.

Üst kattan tavana su akıyor firmamız bu gibi su kaçağı şikayetini yoğun olarak almaktadır. Konutunuzdaki   bu kaçağını bulmak için kameralı su kaçağı tespiti yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Örneğin dairede su kaçağı var ve bunun için bütün daireyi kırmaya dökmeye geretirmeden. Atık su kaçağı için kamera görüntüleme temiz su kaçağı içinse termal kamera yada ugustik dinleme cihazlarıyla için duvar ve fayans bölgelerinden tespit işlemini yapmakta olan firmamız garantili hizmet sunar.

Vakit Tesisat Su kaçağı bulma ve Tıkanıklık açma firması olarak deneyimli personelimiz su kaçak tespit konusunda ayrı ayrı bu konuda eğitim almış ekip arkadaşlarımız sizlere zaman kazandırarak 15 dakika içinde su kaçağı tespiti yapmakta ayrıca uygun görüldüğünde su kaçağı tamiri ve onarımını da yerinde müdahale ederek yapmaktadır. Vakit Tesisat su kaçağı bulma firması  sizlere garantili olarak alt kata su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Su Kaçağı Bulma Servisi

Su faturanız endişe verici bir şekilde artıyor mu? Evinizde rutubet,  veya küf var mı? O zaman su kaçağı olabilir. 0.5 mm çapındaki bir su sızıntısı kaçağı, saatte 20 litreye veya günde 480 litreye kadar su kaybedebilir. Bu sadece size yüksek bir su faturası vermekle kalmaz, aynı zamanda su tesisat kaçağı binalarda çok ciddi hasara neden olabilir.

Su sızıntıları genellikle çıplak gözle görülmez. Su yolunu arar ve sızıntının olduğu yerden çok farklı bir yerde ortaya çıkabilir. Su kaçağı bulma servisi, size bir sızıntı olup olmadığını hızlı ve doğru bir şekilde söyleyebilir ve gerekirse bir dizi yenilikçi teknik kullanarak onu tespit eder. Hızlı ve güvenilir müdahale ile daha fazla su kaybı, kırılma ve bozulma durumlarını sınırlandırabilir veya hatta önleyebilirsiniz.

Termal Kamera İle Su Kaçağını Bulma

Yenilikçi teknikler sayesinde, Vakit Tesisat sizin için su kaçağı tespiti ve nem sorunlarının nedenini tespit edebilir. Bu tekniklerden biri termal görüntüleme veya kızılötesi teknolojidir.

Termal görüntüleme kameraları ile daha büyük yüzeyleri doğru şekilde yakalayabiliyoruz. Termal görüntüdeki renk farklılıkları, sızıntıyı tam olarak tespit etmeyi mümkün kılar. Sadece piyasadaki en iyi kızılötesi kameraları kullanmakla kalmıyoruz, aynı zamanda tüm teknisyenlerimiz de kullanımları hakkında kapsamlı bir eğitim alıyor.

Su kaçağı bulma servisi ayrıca sızıntıları tespit etmek için başka teknikler de kullanır:

  • Higrometri : Malzemelerde bağıl nemi ölçerek sızıntıları bulun
  • Akustik : Su akışındaki sızıntıya bağlı olarak gizli su borularındaki sızıntıları bulun
  • Elektrik Akustiği : Yeraltı veya dahili tel ve kabloları bulun
  • Endoskopi : oyukları, su boruları ve kanalizasyon sızıntı yerini veya seyrini belirleyen: Video görüntüleri kaydedilir bir sonda ile, bir ekranda izlenebilir.
  • İzleyici teknolojisi : İzleyici denilen boruları kullanarak sızıntıları bulun.

Havuz Su Kaçağı Tespit Hizmeti

Bir yüzme havuzu, çocuklar için yüzme havuzu veya gölet yaz aylarında bir zevktir. Hiçbir şey havuzun su kaybettiğini bulmaktan daha rahatsız edici olamaz. Havuzunuzun veya yüzme havuzunuzun sürekli dolumu da önemli miktarda su maliyetine neden olabilir.

Çoğu durumda su kaybının nedenini bulmak kolay değildir. Su sızdırmazlığı, bir çıkış (su altı ışığı, çirkin yaratık) veya pompadan havuza olan borular nedeniyle mi? Vakit tesisat, havuz su kaçağı’nı hızlı ve verimli bir şekilde bulmanıza yardımcı olarak yüksek maliyetlerden ve aksamalardan kaçınır. Çoğunlukla havuz veya yüzme havuzunun boşaltılması bile gerekmez. Havuz su sızıntısı bulma işlemi kameralı görüntülü cihaz kullanarak noktasal tespit etmekteyiz.

Su kaçağı servisi sistematik olarak çeşitli problem alanlarını ölçer. Gereksiz işlemlerden kaçınırız. Çoğu durumda, suyu tahliye etmemenize ve sizi su ve elektrik faturalarında çok fazla tasarruf etmeye yönlediriyoruz. Hem genel hem de özel yüzme havuzlarındaki sızıntıları tespit ediyoruz. Havuzun veya havuzun yapısına bağlı olarak (folyo, fayans, …) en uygun ölçüm tekniğini seçiyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan su kaçağı bulma nasıl yapılmalı ve borular, herhangi bir ev sahibi için büyük bir sorun olabilir. Besleme hatlarındaki su basınç altında olduğundan (tipik olarak inç metreküp  başına olası yüksek maliyet çıkabilir, bir boru veya ekleme parçası sızıntı yapacak ve genellikle suyu büyük miktarda zorlayacak şekilde sızdıracaktır. Bu basınç nedeniyle, borunun bir duvarda veya tavanın üstünde olmasına rağmen, bir borunun sızdırması durumunda genellikle çok belirgindir. Yapılacak ilk şey, bu boruya su beslemesini kontrol eden vanayı bulmaktır. Daha fazla bilgi için, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti için firmamızdan destek alın.

En modern evsel su temin boruları, dirseklerde ve diğer bağlantı parçaları kaynaklı olarak pprc borudan yapılmıştır. Özellikle eski evlerde dişli galvanizli demir borular da yaygındır, ancak zamanla mineral birikintileriyle tıkanma eğiliminde oldukları için atılır.