Esentepe Su Tesisatçısı, Esentepe Sıhhı Tesisatçı, Esentepe Su Tesisat Tamiri, Esentepe Su Kaçağı Tespiti, Esentepe Robotlu Su Tesisatçısı

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan  Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti, bir çok su tesisat uzmanının yaptığı, ancak bilmediği yada uygulama yapmadığı yöntemdir.

Bilindiği gibi zor olmayan su kaçağı bulma, tesisat hatına test pompası bağlanarak basınç uygulanarak su kaçağı tespiti için yapılan  uygulamadır. Boru fitiks parçalarında veya ek bağlantı malzemesinde oluşan kaynak hatası yada basınçlı su tesisatlarında görülen su sızıntılarına su kaçağı denir.

su kaçağı tespit nasıl yapılmalı?

Kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılmalıdır, geçmiş dönemlere tahmin yürütülerek ve günümüzde bulunun tespit cihazları olmadan yapılan su kaçağı tespitleri aklın ve mantığın bir olduğu ve görsel olarak gözle görülebilen noktalara müdahale ederek dairede çalışma başlatılırdı ancak bir çok alanda kırım gerçekleşir ve bir türlü istenilen su kaçağı arızası bulunamazdı en son çare tesisatın tamamen yenileme işlemine gidilirdi buda maliyet olarak hem evinizin tadilata girmesine hemde bütçenizi etkilemeye yol açardı. Günümüz teknolojisinde kameralı su kaçağı bulma, Cihazla su kaçağı tespiti gibi yöntemler artık tesisat ustalarının terçih ettiği su kaçağı gibi sorunlara kolaylık sağlamak adına kullanılmaya başlanılmıştır.

Ancak bu cihazları kimi kırmadan su kaçağı tespiti eğitimini almadan kullanmayı ve su kaçak tespit uygulaması yapmaya başlamış bu konuda ciddi anlamda tam donanımlı ve yeterli bilgiye sahip su kaçağı bulma cihazı kullanmasını bilen su tesisatçı ustasına ihtiyaç vardır. Peki su kaçağı tespiti nasıl yapılmalı nelere dikkat edilmelidir Su kaçağını bulmak için temel eses tespit cihazının nasıl kullanıldığını bilmek gerekir yazımızda bahsettiğimiz gibi ilk aşama tesisat hattına su basınç pompası bağlanır su tesisatın içerisine belirli aralıklarla basınç uygulanır daha sonra kaçağın belirlenebilmesi için ugustik dinleme cihaz yardımıyla kaçak bölge aranmaya başlanır. çıkan sesi bir kaç denemeden sonra noktasal olarak su kaçağı tespit cihazıyla su sızıntısı olan yer belirlenir.

Sızıntıyı ne ifade edebilir?

Kırmadan su kaçağı tespiti edilmesi her zaman kolay değildir. Bazen bir su kaçağı olduğu bile belli değildir ve aylarca hatta yıllarca fark edilmeyebilir. Genellikle, sonuçlar görünür hale geldiğinde, dairenizde bir su sızıntısı düşündüğü görülür. Aşağıdaki problemler böyle bir sızıntıya işaret edebilir:

1. Su hasarı ve nemli noktalar

Su hasarı, su sızıntısının mantıklı bir sonucudur. Sızıntının olabileceği borular ve drenajlar genellikle duvarın arkasına gizlenir. Bu nedenle su hasarı duvarın arkasında da ortaya çıkar ve bu nedenle uzun süre fark edilmeden kalır. Su kaçağının etkileri zamanla zeminde, duvarlarda veya tavandaki nem veya küf lekeleriyle görünür hale gelir.

Bunu fark ederseniz, mümkün olduğunca çabuk harekete geçmek ve bir sızıntı tespitinin yapılması en iyisidir. Belli bir yerde nem veya küf lekeleri, su kaçağının burada da meydana geldiği anlamına gelmez.Su hasarı, evin içinde su sızıntısının etkili olduğu yerlerden hızlı bir şekilde yayılabilir.

2. Kötü işleyen yalıtım

Bir su kaçağı da yalıtıma zarar verebilir. Taş yünü veya cam yünü gibi bazı yalıtım malzemesi türleri neme karşı dayanıklı değildir ve sonuç olarak yalıtım kapasitelerini kaybederler.

Bu nedenle, enerji maliyetleriniz aniden normalden yüksekse, bir sızıntıya işaret edebilir. Burada da su sızıntısını tespit etmek, yalıtım ve yüksek enerji maliyetlerine daha fazla zarar gelmesini önlemek için önemlidir.

3. Yüksek su faturası

Bir su sızıntısı, su israfına, parasını ödemek zorunda olduğunuz yüksek su faturalarına olur. Her ay su faturanızı dikkatlice kontrol etmek için altın bir ipucu. Birdenbire daha yüksek su tüketimi fark ederseniz, su tesisat hattınızda su kaybı olduğunu gösterir.

Bir su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, su sayacı okumalarına dikkat ederek ekstra olarak kontrol edebilirsiniz. Daha fazla su kullanmayacağınızdan emin olduğunuzda yatmadan önce su seviyesini not edin. Sabah yine su seviyesine dikkat edin. Su seviyesi gece yükselmişse, bir sızıntı olduğundan emin olabilirsiniz. Kaçak tespitinden sızıntının izlenmesi mesajdır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Sızıntılar genellikle küçüktür, ancak bu nedenle büyük sonuçları olabilir. Bu nedenle, bunların tespit edilip mümkün olan en kısa sürede onarılmasını da sağlayabilirsiniz. Olmazsa, yüksek maliyetlere yol açabilecek nem ile ilgili büyük sorunlar yaşayacaksınız.

Gizli bir sızıntı, doğru bilgi ve donanım olmadan kendiniz tespit etmek zordur. Size hızlı ve profesyonel bir şekilde hizmet edebilecek bir profesyonel çağırmak daha iyidir. Kırmadan su kaçağı tespiti teklif sayfasından sızıntı tespitinde uzmanlardan kişiye özel fiyat isteyin .

Cihazla su kaçağı tespiti

Kanalizasyonda, boruda, tavanda, tavanda veya yerde su kaçağı var mı? Sızıntı tespiti sayesinde, su sızıntısını tespit etmek ve su hasarının sonuçlarını mümkün olduğunca sınırlamak için hemen harekete geçiyoruz . Bir sızıntının sebebini bulmak kolay değildir. Nemli noktaları fark edersiniz ya da ahşap zemin olur. Belki de su faturası anormal derecede yüksektir. Bununla birlikte, borularda veya drenajlarda ortaya çıkan su sızıntısı hasarı özellikle büyük olabilir. vakit tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti gereksiz yere bozulmadan adım adım doğru teşhisi yapmak için gerekli bilgiye ve gelişmiş donanıma sahibiz . Her kaçak tespit müdahalesinden sonra, daha ileri adımlar atmak için kullanabileceğiniz kapsamlı bir rapor hazırlarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir